September 5, 2019 by
سیگار کشیدن را ترک نمایید .
استفاده از رژ گونه را کنار بگذارید .
افراط در مصرف چای و نوشیدنی های الکلی مضر می باشد .
هر ساله به <a href="http://Www.Mhagcusa.org/articles/item/356-new-year-mental-wellbeing">دندانپزشک خوب در تهران</a> مراجعه نمایید .
به صورت منظم از مسواک و نخ دندان استفاده کنید .
علم پزشکی به داشتن لبخند هالیوودی کمک شایانی می کند روش هایی مانند: <a href="http://www.sentina.it/phpinfo.php?a%5B%5D=%3Ca+href%3Dhttp://www.dqystl.com/comment/html/%3F526097.html%3E%D8%AF%D9%86%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%BE%D8%B2%D8%B4%DA%A9+%D8%AE%D9%88%D8%A8+%D8%AF%D8%B1+%D8%AA%D9%87%D8%B1%D8%A7%D9%86%3C/a%3E">دندانپزشک خوب در تهران</a> ارتودنسی، ایمپلنت، باندینگ دندان، روکش دندان، کاشت دندان و تغییر رنگ دندان می باشد .
توافق طرح لبخند
لبخند یک سخاوت الوهیت است. هر سنخ لبخندی قشنگ است ولی چنانچه این لبخند با دیگر اجزای قیافه هارمونی ابداع کند، دلنشین خیس خواهد بود. لبخندی که دندان های سفید و نیکو شده شما را بوسیله عرضه بگذارد، نه تنها چهره شما را زیباتر علامت می دهد، بلکه تو دیدگاه دیگران، تأثیر مثبتی خواهد داشت. لبخند زیبا، پایه های اعتماد به نفس فرید را محکم برنده می یواش . امروزه لبخند به نشانی یک تعامل مدنی بخاطر رساندن رفاقت به سایرین تک مصرف صبر می گیرد. متأسفانه موارد بسیاری دیده می شود که فردی به موجب نداشتن دندان هایی با قاعده و درخشان، خود و سایرین را از لبخند شناخت محروم می سازد. صد ها پیش این مورد قابل درمان نبود ولی امروزه با صعود های حاصل شده، می قابلیت هر جنس ناهنجاری دندانی را تصحیح کرد. ارامش طرح لبخند خواه لبخند هالیوودی راهی آسان و تامین بخاطر مشت یابی به لبخندی ایده آل است.
بهترین زمان برای شروع درمان ارتودنسی دندان زمانی است که تمامی دندان های شیری کودک رشد کرده باشد. دندان ها و استخوان های آرواره کودک در این سنین انعطاف پذیری کافی را دارد و به خوبی به درمان ارتودنسی پاسخ می دهد و هزینه ارتودنسی در این دوران پایین تر می باشد . به طور کلی سنین 12 تا 15 سال دوره طلایی برای درمان ارتودنسی است. پس از آن با افزایش سن، ممکن است درمان بی نظمی دندان ها با تاخیر و به کندی انجام شود.
ارتودنسی در چه افرادی امکان پذیر نیست؟
همه چیز در مورد طرح لبخند هالیوودی
آشنایی با مفهوم لبخند هالیوودی
یکی از زیبایی های ظاهری در چهره هر فرد لبخند می باشد که جهت داشتن لبخند هالیوودی و زیبا افراد باید نکات زیبایی در چهره که بخش اعظمی از آن به دندان و فک مرتبط می باشد را رعایت نماید. تمایل افراد به داشتن لبخند هالیوودی سبب شد تا افراد در پی رفع نقص های ظاهری خود اقدام نمایند. پزشکان قبل از انجام هر روشی انواع متفاوتی از لبخند ها را بررسی می کنند و در نهایت بیمار می توانند بهترین لبخند را انتخاب نماید و پزشک روش پیشنهادی را شروع نماید.
در این مقاله با اصلاح طرح لبخند آشنا و به بررسی روش هایی که بر لبخند هالیوودی تاثیر م<a href="http://data.gov.uk/data/search?q=%DB%8C%20%DA%AF%D8%B0%D8%A7%D8%B1%D8%AF">ی گذارد</a> می پردازیم.
لبخند هالیوودی چیست؟
زیبا و جذاب ترین لبخند بین عموم افراد به لبخند هالیوودی شهرت دارد لبخند هالیوودی مستلزم زیبایی در شکل ظاهری در صورت می باشد که افراد گاهی مجبور به تغییراتی در فرم لثه، طول دندان ها، فاصله و برجستگی دندان ها می شوند در نتیجه افراد برای دستیابی به چنین لبخندی به سمت روش های پزشکی سوق داده می شوند.
در حقیقت فرد زمانی می تواند لبخند هالیوودی بر لب داشته باشد که دندان و لثه ها در وضعیت مناسبی قرار داشته باشند تا چنین لبخندی سبب جذابیت و جلوه نمایی وی شود. روش های بسیار متنوعی برای دستیابی لبخند های هالیوودی وجود دارد که در ادامه با برخی از روش ها آشنا می شویم.
عوامل تاثیر گذار بر لبخند هالیوودی
عواملی که سبب داشتن لبخند هالیوودی می شود به دو دسته کلی تقسیم می شوند.
1- عوامل پزشکی
در واقع گاهی فرد برای داشتن لبخندی هالیوودی نیاز به درمان های پزشکی در دندان و فک ها دارد که به دو روش ارتودنسی و ایمپلنت می توانند به چنین لبخندی دست یابند. البته هر روش در ادامه به صورت مجزا تفسیر می شود.
اصلاح طرح لبخند چیست؟
بعد از اینکه با طرح لبخند آشنا شدیم در صورتی که با آن مشکل دارید و از دسته افرادی هستید که تصور می کنید طرح خنده شما مناسب نیست باید گفت که یکی از خدمات دندان پزشکی که به سلامت و زیبایی دهان و دندان می پردازد، اصلاح طرح لبخند است. روش های متعددی وجود دارد که با توجه به نوع دندان و مشکلی که وجود دارد، می توانید با مشورت با دندانپزشک خود یکی از آن راه های ارتودنسی، ایمپلنت ، لمینت دندان، روکش دندان و... را انتخاب کرده و به درمان بپردازید.
اما اگر شما از دسته افرادی هستید که مشکلی در طرح لبخند خود ندارید اما نگران این هستید که ممکن است سلامت و زیبایی دندان های شما به خطر بیفتد، می توانید روش های پیشگیرانه ای را که در ادامه با آنها آشنا می شویم را انجام دهید تا بتوانید از بروز مشکلات جلوگیری به عمل آورده و نیازی به اصلاح طرح لبخند خود نداشته باشید.
اصلاح طرح لبخند شامل چه مواردی می شود؟
شاید تا به اینجا برای شما هم سوال پیش آمده باشد که عوامل دخیل در اصلاح طرح لبخند چیست و بر روی چه قسمت هایی از دهان و دندان تمرکز دارد. اگر بخواهیم به ساده ترین موارد اشاره کنیم، می توان به سفید کردن دندان هایی که رنگ خود را از دست داده اند و به اصطلاح زرد شده اند، ترمیم دندان های شکسته و آسیب دیده و مرتب کردن دندان ها اشاره کرد. برخی از این عوامل قابل کنترل و پیشگیری است و برخی نیازمند مراجعه به دندانپزشک است.
طرح لبخند از روش های زیبایی دندان
هیچ چیز مانند یک لبخند زیبا، انسان را زیبا نشان نمی دهد. این لبخند زیبا باعث بالا رفتن اعتماد به نفس و شادتر شدن شما می شود. طرح لبخند یکی از جدیدترین و پرطرفدارترین روش ها در زیبایی دندان است که بر تعداد متقاضیان انجام این عمل زیبایی هر روزه اضافه می شود. طرح لبخند به اصلاح دندان هایی که به هنگام لبخند زدن مشخص می شوند، کمک می نماید. این روش باعث می شود تا دندان های شما زیبا شده و به شما لبخندی جذاب و زیبا هدیه می نماید. طرح لبخند برای افرادی که دارای دندان های نامرتب، دارای فاصله زیاد، دندان های کوتاه و بلند و بدرنگ هستند، می تواند استفاده شود. روش های بسیاری برای اصلاح طرح لبخند وجود دارند و دندانپزشک ابتدا با معاینه بیمار و شرایط دهان و دندان وی، می تواند یکی از روش های درمانی را برای وی انتخاب نماید. انواع روش هایی همچون ارتودنسی، لمینت، سفید نمودن دندان ها و کامپوزیت ، ایمپلنت از روش های طرح لبخند هستند.
ایمپلنت از روش های زیبایی دندان
ایمپلنت یکی از روش های بسیار مهم در زیباتر شدن دندان ها است. این روش برای افرادی که به هر دلیلی دندان های خود را از دست داده اند، روشی بسیار عالی است و باعث بازگرداندن زیبایی دهان و دندان آنها می شود. ایمپلنت که با نام کاشت دندان نیز شناخته می شود، پین های باریکی هستند که معمولا از جنس تیتانیوم ساخته می شوند و درون استخوان فک کار گذاشته می شوند. سپس دندان های متحرک به این پایه متصل می شوند. معمولا بین 3 تا 6 ماه زمان برای رشد استخوان های اطراف ایمپلنت نیاز است و پس از گذشت این مدت، دندان ها بر روی پایه ها قرار می گیرند. از ایمپلنت می توان برای پر کردن فاصله بین دندان ها نیز استفاده کرد. زمانی که فاصله بین دندان ها به اندازه یک دندان باشد، می توان با ایمپلنت این فضا را پر نمود.
بلیچینگ از روش های زبیایی دندان
سفید کردن یا بلیچینگ یکی از روش های بسیار مهم در تغییر رنگ دندان ها و زیباتر شدن آنها است. این روش یکی از محبوب ترین روش های زیبایی و درمانی دندان است و با توجه به اینکه هزینه این روش از سایر روش های زیبا نمودن دندان ها کمتر است، این روش طرفداران خاص خود را دارد. شما می توانید برای سفید کردن دندان و از بین رفتن لکه های روی دندان از این روش موثر استفاده کنید. عوامل بسیاری همچون نوشیدن قهوه و چای، سیگار کشیدن، برخی از بیماری ها و بالا رفتن سن می توانند باعث لک شدن و زرد شدن دندان ها شوند. دندانپزشک پس از قالب گیری دندان ها، میزان ماده ای که می تواند باعث سفید شدن دندان ها شود را برای هر شخص مشخص می کند و بیمار از این قالب بادی به مدت 2 تا 4 هفته در منزل یا مطب استفاده می کند تا به نتیجه مطلوب و دلخواه برسد.
ونیر از روش های زیبایی دندان
ونیر یکی از روش های جدید در زیبایی و درمان دندان ها است که شاید نام آن را کمتر کسی شنیده باشد. البته بیشتر مردم این روش را با نام کامپوزیت می شناسند. ونیر یک لایه بسیار نازک از موادی است که این لایه بر روی دندان ها کشیده می شود و باعث می شود تا ترک ها و شکستگی های دندان پنهان شده و دندان ظاهری زیبا پیدا نماید. ونیزها از جنس کامپوزیت یا پرسلن هستند. این ماده زمانی که بر روی دندان قرار می گیرد، سفت و سخت شده و علاوه بر پنهان نمودن عیوب دندان باعث سفید شدن دندان ها نیز می شود. برای گرفتن نتیجه مطلوب، این روش دو یا چند جلسه باید انجام شود.